Postrehová hra - Duch! 8+

Kód: IH1806
€16,21
Naskladníme o 3 dni
Môžeme doručiť do:
4.6.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Podrobný popis

Postrehová hra - Duch 8+

Najprv som si myslela, že hru s takýmto názvom vôbec do ponuky nezaradím. Ale až do chvíle, kým som ju s mojimi deťmi nehrala. Je to super hra, kde musia deti rýchlo rozpohybovať svoje mozgové závity. V hre je 5 rôznych drevených predmetov - biely duch, zelená fľaša, modrá kniha, červené kreslo šedá myš. Na kartách sú obrázky týchto predmetov, avšak nie vždy v správnych farbách. Napríklad: Otočím kartu, na ktorej je modrý duch a červená myš. Medzi drevenými predmetmi ale modrý duch ani červená myš nie je. Máme predsa bieleho ducha a šedú myš. Musím pomenovať predmet, ktorého ani farba ani symbol na karte nie je. Čiže ducha a myš na karte mám, modrú a červenú farbu tam tiež mám, ale nemám tam fľašu ani zelenú farbu. Zoberiem teda zelenú fľašu. Kto prvý určí tú zelenú fľašu, berie si kartu. Hráč s najväčším počtom kariet vyhráva. Hra obsahuje 2 varianty, jednoduchšie a náročnejšie. 

Celý priebeh je samozrejme prevažne o rýchlom uvažovaní a postrehu a práve v ňom sa tu tiež prejavia veľké rozdiely medzi hráčmi. Ale to je vlastnosť každej postrehovej hry.

Duch je v oficiálnych pravidlách určený pre deti od ôsmich rokov, ale hrať ho môžu bez problémov aj mladšie deti. Len nebudú asi schopné konkurovať starším súperom, pretože im bude trvať, kým zistia, ktorý predmet zobrať. Ak však budú hrať proti podobne silným súperom, potom si užijú rovnakú srandu, ako ich starší súrodenci alebo kamaráti. V takom prípade sa potom môžu partie zúčastniť deti už okolo šiesteho roku.

Počet hráčov: 2 až 8

Doba hrania: 20 minút, od 8 rokov

Počet kariet: 60

Dodatočné parametre

Kategória: Spoločenské hry
? Odporúčaný minimálny vek: 8+

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Hry a hlavolamy Mindok

České vydavateľstvo Mindok vydáva stolové spoločenské hry nielen pre deti a obľúbené hlavolamové hry SmartGames určené pre jedného hráča, ktoré sú takisto vhodné i pre dospelých.

Ich logické hlavolamové IQ hry potrápia nejednu hlavičku. Čo je však pre deti skvelé, hlavolamové hry sú viacúrovňové, čiže obsahujú zadania so stúpajúcou obtiažnosťou. Postupné napredovanie a prekonávanie čoraz ťažších úloh dodá deťom sebavedomie a povzbudí k riešeniu ďalších zadaní.