Človeče nehnevaj sa

Obľúbená klasická stolná hra Človeče nehnevaj sa v rôznych verziách. Túto hru pre celú rodinu myslím viac netreba predstavovať. :)

Okrem klasického retro človeče nehnevaj sa, sú v obľube moderné drevené človeče pre deti s figúrkami zvieratiek.

Najpredávanejšie

Dino klasická hra Človeče nehnevaj sa
Človeče nehnevaj sa 5+
Skladom
Kód: 031074
 
€7,63
spoločenská hra človeče nehnevaj sa lesné zvieratá (3)
 
€11,92
Small foot Človeče nehnevaj sa Safari
Človeče nehnevaj sa Safari
Skladom
Kód: LE11697
 
€13,87
4 položiek celkom

Cena

715
1715

Značky

Materiál?

Zobrazených položiek: 4
spoločenská hra človeče nehnevaj sa lesné zvieratá (3)
€11,92

Obľúbená spoločenská hra s drevenými zvieratkami je vďaka veľkosti a uzatvárateľnej krabičke vhodná na prenos na dovolenku, chatu, párty...

Kód: N4051
Small foot Človeče nehnevaj sa Safari
€13,87

Klasická spoločenská hra v prevedení z dreva s figúrkami "Safari". Extra veľká kocka. Deti naučí počítať, poznávať farby a zvieratá - a prehrávať.

Kód: LE11697
Small foot Človeče nehnevaj sa v pastelových farbách
Novinka
€14,71

Klasická hra pre celú rodinu vyrobená z dreva v modernom dizajne, v pastelových farbách s drevenými figúrkami zvieratiek. Zábava nielen pre deti od...

Kód: LE11462
Dino klasická hra Človeče nehnevaj sa
€7,63

Klasická spoločenská hra pre deti od 5 rokov overená už niekoľkými generáciami. Stará dobrá retro klasika má stále svoje čaro.

Kód: 031074

Charakteristika

Človeče nehnevaj sa (či pre niektorých starších stále "Človeče, nezlob sa!") je klasická stolná hra, ktorá sa hrá s kockou na hracej ploche, kde sú vyobrazené farebné políčka. Cieľom hry je dostať všetky figúrky hráča na cieľové políčka pred ostatnými hráčmi a zároveň sa snažiť vyhodiť ich figúrky a vrátiť ich na štartové políčko.

Hráči sa posúvajú po hracej ploche podľa počtu bodov na kocke, ktoré získavajú pri hode kockou. Ak hráč postaví svoju figúrku na políčko, na ktorom sa už nachádza figúrka iného hráča, musí ju tento vrátiť na štartové políčko.

Hra je zábavná a môže ju hrať viacero hráčov. Preto je ideálna na rodinné večery alebo návštevu kamarátov. Deti môžu tráviť čas spoločne, zlepšovať svoje strategické a taktické schopnosti a zároveň si užiť príjemnú zábavu.

Prínosy

Človeče, nehnevaj je naoko len jednoduchá hra, napriek tomu však prináša deťom viacero benefitov:

  • Rozvíja ich strategické a taktické schopnosti: Deti sa musia rozhodovať, ktorú figúrku posunúť, aby sa im podarilo dostať sa do cieľa, zatiaľ čo v tom zároveň bránia figúrkam ostatných hráčov.
  • Rozvíja logické myslenie: Deti musia premýšľať o tom, aký ťah urobia a aké následky to bude mať na hru.
  • Podporuje spoločenské interakcie: Hra sa hrá v skupine, čo umožňuje deťom komunikovať a spolupracovať s ostatnými hráčmi.
  • Učí pravidlá a fair play: Deti sa učia pravidlá hry a musia sa riadiť nimi. Taktiež sa učia akceptovať výhry aj prehry a rešpektovať ostatných hráčov
  • Zlepšuje ich motoriku: Deti sa musia pohybovať figúrkami po hracej ploche a hádzať kockou, čo pomáha rozvíjať ich motorické schopnosti.