Grafomotorické tabuľky

Grafomotorické tabule sú vynikajúce edukačné pomôcky, ktorých cieľom je pripraviť dieťa na výuku písania. Dieťa pomocou dreveného pera prechádza po vyhĺbených cestičkách labyrintu s rôznymi tvarmi. Tým sa u neho rozvíja grafomotorická zručnosť a zároveň zrakovo-pohybová koordinácia. Cvičenia vytvárajú návyk správneho držania písacích potrieb a zároveň slúžia na zlepšenie sústredenia a pozornosti. 
Podľa vybraného motívu poslúžia grafomotorické tabuľky aj pri spoznávaní a výuke čísel, malých i veľkých písmen abecedy či iných tvarov. Využitie nájdu hlavne v predškolskej výchove v materských školách.

Najpredávanejšie

grafomotoricky labyrint male pismena
Grafomotorická tabuľka Malé písmená
Naskladníme o 3 dni
Kód: V50858
 
€18,40
grafomotoricky labyrint tvary
 
€18,40
grafomotoricky labyrint zvierata2
 
€18,40
grafomotoricky labyrint sada
 
€69,86
grafomotoricky labyrint cisla
 
€18,40
grafomotoricky labyrint velke pismena
 
€19,60
7 položiek celkom

Cena

1870
11870

Značky

Zobrazených položiek: 7
grafomotoricky labyrint male pismena
€18,40

Cvičenia vytvárajú návyk správneho držania písacích potrieb a zároveň slúžia na zlepšenie sústredenia a pozornosti.

Kód: V50858
grafomotoricky labyrint tvary
€18,40

Vynikajúca vzdelávacia pomôcka, ktorej cieľom je pripraviť dieťa na výuku písania.

Kód: V50860
grafomotoricky labyrint zvierata2
€18,40

Vynikajúca didaktická pomôcka, ktorej cieľom je pripraviť dieťa na výuku písania. 

Kód: V50864
grafomotoricky labyrint sada
€69,86

Vynikajúca výučbová pomôcka, ktorej cieľom je pripraviť dieťa na výuku písania. Sada 3 ks tabúľ - čísla a veľké i malé písmená + rám na stenu.

Kód: ZEST1
grafomotoricky labyrint cisla
€18,40

Dieťa pomocou dreveného pera prechádza po vyhĺbených cestičkách labyrintu, čím sa u neho rozvíja grafomotorická zručnosť a zároveň zrakovo-pohybová...

Kód: V50859
grafomotoricky labyrint velke pismena
€19,60

Vynikajúca výchovná pomôcka, ktorej cieľom je pripraviť dieťa na výuku písania a učenie veľkých písmen abecedy.

Kód: V50857
ram na drevenu tabulu
€25,33

Základný rám na stenu, do ktorého sa upevňujú drevené vzdelávacie tabule.

Kód: V50855

Charakteristika

Grafomotorické tabule sa upevňujú do univerzálneho nástenného rámu. Po zavesení rámu na stenu v správnej výške pre deti je výrobok vždy na svojom mieste. Jednotlivé tematické tabule môžete jednoducho vymieňať podľa potreby. Tabuľky sú vyrobené z vysoko kvalitnej laminovanej MDF dosky, ktorá svojimi vlastnosťami nahrádza masívne drevo. 

Prínosy

  • Rozvoj jemnej motoriky: Používanie grafomotorickej tabule pomáha deťom rozvíjať ich jemnú motoriku, ktorá je dôležitá pri písaní, kreslení a iných činnostiach, ktoré si vyžadujú koordináciu ruky a oka.
  • Zlepšenie písania rukou: Vzory a tvary na grafomotorickej tabuli pomáhajú deťom zlepšiť ich zručnosti písania rukou tým, že ich učia, ako správne tvoriť písmená a tvary.
  • Priestorové uvedomovanie: Používanie grafomotorickej tabule umožňuje deťom rozvíjať priestorové vnímanie tým, že ich nabáda venovať pozornosť čiaram, tvarom a textúram na tabuli.
  • Sústredenie a koncentrácia: Obkresľovanie a kopírovanie vzorov na grafomotorickej tabuli dokáže deťom pomôcť zlepšiť ich schopnosť sústredenia a koncentrácie.
  • Senzorická stimulácia: Grafomotorické tabule môžu tiež poskytovať zmyslovú stimuláciu, ktorá môže byť prospešná pre deti s problémami so zmyslovým spracovaním. Rôzne textúry a vzory na tabuli môžu deťom pomôcť rozvíjať ich hmat a zlepšiť ich schopnosti zmyslovej integrácie.

Ako používať grafomotorickú tabuľku

Grafomotorická tabuľka je nástroj, ktorý sa používa na pomoc deťom pri rozvoji jemnej motoriky a koordinácie ruka-oko pri písaní. Niekoľko krokov, ako používať grafomotorickú tabuľku:

  • Začnite s jednoduchými vzormi: Začnite obkresľovaním jednoduchých vzorov na tabuľke pomocou ceruzky. Povzbuďte dieťa, aby sa sústredilo na plynulé a hladké pohyby rukou.
  • Zvyšujte náročnosť: Keď sa dieťa lepšie naučí používať jednoduchšie vzory a najjednoduchšie písmená a číslice, postupne prejdite na zložitejšie vzory a tvary.
  • Pravidelne cvičte: Používajte grafomotorickú tabuľku pravidelne a pokračujte tak v zlepšovaní jemnej motoriky a koordinácie ruka-oko.
  • Urobte si z toho zábavu: Ak chcete, aby sa dieťa zapojilo a bolo motivované, urobte z používania grafomotorickej tabuľky zábavu tým, že ju začleníte do hier alebo vytvoríte súťaž o to, kto najrýchlejšie dokončí obrazce.

Používanie grafomotorickej tabuľky je len jednou zo súčastí rozvoja jemnej motoriky. Zapájajte deti do ďalších činností, ktoré im pomôžu rozvíjať tieto zručnosti, napríklad kreslenie alebo strihanie nožnicami.