Grafomotorické tabuľky

Grafomotorické tabule sú vynikajúce edukačné pomôcky, ktorých cieľom je pripraviť dieťa na výuku písania. Dieťa pomocou dreveného pera prechádza po vyhĺbených cestičkách labyrintu s rôznymi tvarmi. Tým sa u neho rozvíja grafomotorická zručnosť a zároveň zrakovo-pohybová koordinácia. Cvičenia vytvárajú návyk správneho držania písacích potrieb a zároveň slúžia na zlepšenie sústredenia a pozornosti. 
Podľa vybraného motívu poslúžia grafomotorické tabuľky aj pri spoznávaní a výuke čísel, malých i veľkých písmen abecedy či iných tvarov. Využitie nájdu hlavne v predškolskej výchove v materských školách.

Najpredávanejšie

10 položiek celkom

Cena

1226
11226

Značky

Odporúčaný minimálny vek?

Tradične pre?

Zobrazených položiek: 10
viga grafomotorická tabuľka na stôl vozidlá
€12,71

Vďaka obťahovaniu dopravných prostriedkov si deti precvičia zápästie a vytvoria si vzťah ku kresleniu.

Kód: 44700
viga grafomotorická tabuľka tvary
€12,71

Ideálna edukačná pomôcka pre deti na precvičenie zápästia.

Kód: 44699
viga grafomotorická tabuľka vzory
€12,71

Skvelá pomôcka na uvoľnenie ruky a následne nácvik správneho držania pera.

Kód: 44697
viga grafomotická tabuľka čísla
€12,71

Pomocou dreveného pera prechádza dieťa po vyhĺbených cestičkách, čím sa u neho rozvíja grafomotorická zručnosť a koordinácia oko-ruka.

Kód: 44698
viga grafomotorická tabuľka malé písmená
€12,71

Ideálna edukačná pomôcka pre deti na precvičenie rúk pred učením sa písať.

Kód: 446950
viga grafomotorická tabuľka písmená (1)
€12,71

Prostredníctvom hry sa dieťa učí pohyby potrebné na písanie veľkých písmen a kreslenia v budúcnosti.

Kód: 44696
grafomotoricky labyrint tvary
€18,40

Vynikajúca vzdelávacia pomôcka, ktorej cieľom je pripraviť dieťa na výuku písania.

Kód: V50860
grafomotoricky labyrint cisla
€18,40

Dieťa pomocou dreveného pera prechádza po vyhĺbených cestičkách labyrintu, čím sa u neho rozvíja grafomotorická zručnosť a zároveň zrakovo-pohybová...

Kód: V50859
grafomotoricky labyrint velke pismena
€19,60

Vynikajúca výchovná pomôcka, ktorej cieľom je pripraviť dieťa na výuku písania a učenie veľkých písmen abecedy.

Kód: V50857
ram na drevenu tabulu
€25,33

Základný rám na stenu aj s perom, do ktorého sa upevňujú drevené vzdelávacie tabule.

Kód: V50855

Charakteristika

Grafomotorické tabule sa upevňujú do univerzálneho nástenného rámu. Po zavesení rámu na stenu v správnej výške pre deti je výrobok vždy na svojom mieste. Jednotlivé tematické tabule môžete jednoducho vymieňať podľa potreby. Tabuľky sú vyrobené z vysoko kvalitnej laminovanej MDF dosky, ktorá svojimi vlastnosťami nahrádza masívne drevo. 

Prínosy

  • Rozvoj jemnej motoriky: Používanie grafomotorickej tabule pomáha deťom rozvíjať ich jemnú motoriku, ktorá je dôležitá pri písaní, kreslení a iných činnostiach, ktoré si vyžadujú koordináciu ruky a oka.
  • Zlepšenie písania rukou: Vzory a tvary na grafomotorickej tabuli pomáhajú deťom zlepšiť ich zručnosti písania rukou tým, že ich učia, ako správne tvoriť písmená a tvary.
  • Priestorové uvedomovanie: Používanie grafomotorickej tabule umožňuje deťom rozvíjať priestorové vnímanie tým, že ich nabáda venovať pozornosť čiaram, tvarom a textúram na tabuli.
  • Sústredenie a koncentrácia: Obkresľovanie a kopírovanie vzorov na grafomotorickej tabuli dokáže deťom pomôcť zlepšiť ich schopnosť sústredenia a koncentrácie.
  • Senzorická stimulácia: Grafomotorické tabule môžu tiež poskytovať zmyslovú stimuláciu, ktorá môže byť prospešná pre deti s problémami so zmyslovým spracovaním. Rôzne textúry a vzory na tabuli môžu deťom pomôcť rozvíjať ich hmat a zlepšiť ich schopnosti zmyslovej integrácie.

Ako používať grafomotorickú tabuľku

Grafomotorická tabuľka je nástroj, ktorý sa používa na pomoc deťom pri rozvoji jemnej motoriky a koordinácie ruka-oko pri písaní. Niekoľko krokov, ako používať grafomotorickú tabuľku:

  • Začnite s jednoduchými vzormi: Začnite obkresľovaním jednoduchých vzorov na tabuľke pomocou ceruzky. Povzbuďte dieťa, aby sa sústredilo na plynulé a hladké pohyby rukou.
  • Zvyšujte náročnosť: Keď sa dieťa lepšie naučí používať jednoduchšie vzory a najjednoduchšie písmená a číslice, postupne prejdite na zložitejšie vzory a tvary.
  • Pravidelne cvičte: Používajte grafomotorickú tabuľku pravidelne a pokračujte tak v zlepšovaní jemnej motoriky a koordinácie ruka-oko.
  • Urobte si z toho zábavu: Ak chcete, aby sa dieťa zapojilo a bolo motivované, urobte z používania grafomotorickej tabuľky zábavu tým, že ju začleníte do hier alebo vytvoríte súťaž o to, kto najrýchlejšie dokončí obrazce.

Používanie grafomotorickej tabuľky je len jednou zo súčastí rozvoja jemnej motoriky. Zapájajte deti do ďalších činností, ktoré im pomôžu rozvíjať tieto zručnosti, napríklad kreslenie alebo strihanie nožnicami.