Čiernobiele kontrastné hračky

Prvé farby, ktoré začínajú bábätká vnímať, sú biela a čierna. Až od veku približne 5 mesiacov začne rozoznávať aj iné farby a ich odtiene. Práve kontrastné farby čierna a biela sú použité v prvých hračkách pre bábätká, ktorými stimulujeme zrak a mozog bábätka.

Najpredávanejšie

9 položiek celkom

Cena

713
1713

Značky

Zobrazených položiek: 9
hračka pre bábätká plyšový zajačik (1)
Novinka
€12,85

Hračka pre bábätká vďaka kontrastnému vzoru rozvíja zrak, vďaka šuštiacej fólii rozvíja sluch a vďaka rôznym textúram rozvíja hmat.

Kód: M937
hryzatko zajacik (2)
€9,84

Na prerezávanie zúbkov ako stvorená. Krásna zajačica je vyrobená z mäkkej plyšovej látky so šušťavými uškami a s pískajúcim telom.

Kód: M957
plysova hracka hrkalka chrastitko (1)
€10,81

Hračka od narodenia má v chvostíku šuštiacu fóliu, v tele jemne všitú hrkálku, čo stimuluje zvuk. Kontrastné farby stimulujú zrak a rôzne textúry hmat.

Kód: M633
makka chobotnica (1)
€10,27

Mojkáčik pre bábätká. Vďaka kontrastným čiernobielym farbám rozvíja zrak a vďaka rolničke všitej vo vnútri rozvíja sluch.

Kód: M998
hryzatko zirafa (2)
€8,46

Silikónové hryzátko pre bábätká pomáha deťom posilňovať ďasná, pomáha im s prerezávaním prvých zúbkov a rozvíja ich zmysly.

Kód: M956
textilna lopticka modra (1)
€7,42

Skvelá hračka pre novorodencov. Stimuluje zmysly: zrak, sluch a hmat, rozvíja motorické zručnosti: uchopenie, hádzanie, otáčanie.

Kód: M741
textilna lopticka (1)
€7,42

Loptička s rôznymi povrchmi, so všitými farebnými stužkami a bezpečne všitou hrkálkou. Dá sa zavesiť nad postieľku, kočík, autosedačku. 

Kód: M941
textilna kniha modra (1)
€10,90

Textilná kniha pre najmenšie deti už od narodenia. Kniha stimuluje zmysly dieťaťa od prvých dní, rozvíja jemnú motoriku, rozvíja zmysly zrak,...

Kód: M743
textilna kniha cervena (1)
€10,90

Textilná kniha pre najmenšie deti už od narodenia. Kniha stimuluje zmysly dieťaťa od prvých dní, rozvíja jemnú motoriku, rozvíja zmysly zrak,...

Kód: M943

Charakteristika

Kontrastné hračky sú hračky určené špeciálne pre bábätká, ktoré pomáhajú stimulovať ich rozvíjajúci sa zrak. Tieto hračky majú zvyčajne vysoko kontrastné vzory čiernej a bielej farby, ktoré novorodenci a malé deti ľahko vidia a sústredia sa na ne. Kontrastné hračky pre najmenšie bábätká sú vyrobené z netoxických materiálov a bez malých častí, ktoré by mohli predstavovať nebezpečenstvo zadusenia. 

Kontrastné hračky existujú v mnohých podobách:

  • Čiernobiele knihy alebo karty
  • Závesné hračky, ktoré sa zavesia nad postieľku alebo hrací priestor dieťaťa
  • Hrkálky a iné ručné hračky
  • Plyšové hračky na mazlenie - maznáčiky s čiernobielymi vzormi

Hračka rozvíja

Silný kontrast medzi čiernou a bielou farbou pomáha upútať zrakovú pozornosť dieťaťa a podporuje rozvoj jeho zrakového vnímania a ostrosti. Kontrastné farby čierna s bielou stimulujú zrak a mozog bábätka.

Kontrastná hračka je vizuálne zaujímavá a udrží pozornosť dieťatka.