Párty Alias

Kód: 11247

Podrobný popis

Spoločenská hra Párty Alias, SK verzia

Oslavujete? Usporadúvate párty? Párty Alias rozprúdi zábavu! Párty Alias je zábavná hra nielen so slovami vhodná na každú párty! 

Ako hrať

V tejto hre vysvetľujete ostatným spoluhráčom význam slov pomocou iných výrazov, takže používate napríklad synonymá, protiklady a nápovede. Na prémiových políčkach na vás čakajú aj iné úlohy: predvádzanie zvierat či povolaní, hľadanie vhodných rýmov, popisovanie slávnych osobností alebo hľadania čo najviac slov na jedno písmeno. Kto pozná originálnu hru Párty Alias v Angličtine, tak určite ocení zmeny, ktoré sú v slovenskom variante.

Hru môžu hrať minimálne 2+2 hráči. Tímy sa snažia uhádnuť čo najviac opísaných alebo predvedených slov a prejsť cieľovou rovinkou ako prví.

Figúrky sa po hracej ploche pohybujú vďaka správnym odpovediam členov tímu. Prémiová ruleta umožňuje pohnúť sa o ďalšie pole. Hra pozostáva z piatich kategórií:

Prvá kategória predstavuje hádanie slov. Táto aktivita je rovnaká ako v originálnej hre Party Alias. Jeden hráč z tímu A opisuje slová zobrazené na kartách, druhý hráč z tímu A sa ich snaží uhádnuť. Hráč háda z ôsmich kariet v časovom limite. Za každé uhádnuté slovo sa tímová figúrka pohne dopredu - pokiaľ teda bude hráč počas časového limitu 100% úspešný, môže postúpiť až o osem políčok.
Ak skočíte na políčko knihy, predčítajúci hráč musí použiť slovo tak, aby mohli jeho spoluhráči vytvoriť verš. Ak hráči dokážu počas časového limitu vytvoriť verše na všetkých 5 slov, môžu si zatočiť prémiovou ruletou a postúpiť tak o viacej políčok.
Ak figúrkou hráč skočí na ikonu panáčika, bude predvádzať pantomímu. Predvádzajú sa iba dve karty. Ak hráči v časovom limite uhádnu obe pantomímy, opäť točia prémiovou ruletou.
Ikona fotoaparátu: rovnako ako pri hádaní slov, ale namiesto všeobecných podstatných mien hráči hádajú slávne svetové aj slovenské osobnosti. Háda sa z piatich kariet, a znova - ak tím uhádne všetkých päť osobností v časovom limite, môže použiť bonusovú ruletu.
Ikona ABC. Počas časového limitu musia všetci hráči vymenovať aspoň 20 podstatných mien začínajúcich na dané písmeno, ktoré určí pozícia figúrky a referenčnej karty. Ak tím úlohu splní a vymyslí spomínaných 20 slov, postupuje o dvojnásobok hodnoty danej ruletou.

Hra končí keď figúrka niektorého z tímov obehne celý herný plán a vráti sa na štartovacie políčko. Tento tím vyhráva.

Hra, ktorá nesmie chýbať na žiadnej párty a rodinnej oslave!

Počet hráčov: 4-20

Doba hrania: 45-60 minút

Vek: 11+

Dodatočné parametre

Kategória: Stolové hry
? Odporúčaný minimálny vek: 11+
? Počet hráčov od: 4
? Počet hráčov do: 20
? Dĺžka hry: 45+

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Albi - vydavateľstvo spoločenských hier pre celú rodinu

Albi je vydavateľstvo stolových hier, želaní, diárov, bytových doplnkov a iných predmetov, najmä darčekových.

V našom sortimente nájdete od nich