O nás

 

Vitajte v internetovom obchode Rozumné hračky.sk.

  Vznikli sme v roku 2012 a predávame hračky pre chlapcov a pre dievčatá už od 1 roka. Zamerali sme sa na hračky, s ktorými sa deti rozvíjajú, s ktorými môžu deti rýchlym tempom napredovať. Je dôležité, aby si deti pri hre rozvíjali logické myslenie, pamäť, intelektuálne schopnosti, kreativitu, fantáziu, trénovali jemnú motoriku, trpezlivosť.  Všetko,čo sa dieťa naučí pri hre si aj ľahko zapamätá. Obrovskou inšpiráciou pre mňa sú dve moje malé detičky Filipko (6 rokov) a Miško (3roky), ktorým som vyhľadávala práve takéto hračky, až sa to nakoniec stalo mojim koníčkom.

 

ROZVOJ MOZGU

  V prvých rokoch života dieťaťa majú hračky veľký význam pre rozvoj mozgu. Rôzne vedecké štúdie dokazujú, že pre rozvoj mozgu človeka sú dôležité práve prvé roky života. Dieťa potrebuje podnety, a čím viac nových situácií a problémov musí mozog riešiť, tým viac sa vyvíja. Po narodení mozog dieťaťa dozrieva a pripravuje sa na fungovanie. Počas prvých troch rokov života sa jednotlivé nervové bunky sivej mozgovej hmoty prepájajú a tieto spojenia sa upevňujú. Sú to práve zážitky dieťaťa, ktoré stimulujú nervové bunky, aby sa prepájali. Do troch rokov množstvo prepojení prudko narastá, od 3 do 10 rokov sa prepájanie nervových buniek spomalí. Aby mohol byť človek v živote úspešný, potrebuje veľa príležitostí na učenie.Mozgové prepojenia, ktoré už vznikli zostanú prepojené natrvalo. Do 3. a 4. roku života sa vyformujú tie časti mozgu, kde sídli schopnosť a spôsob učenia, ustáli sa typ osobnosti a upevní sa spôsob, akým dieťa zvláda stres a svoje vlastné pocity.

  Mozgové bunky takto zostanú poprepájané a fungujú počas celého života dieťaťa. Tie synapsy (prepojenia), ktoré sa nepoužívajú, zanikajú.

 

JEMNÁ MOTORIKA

 V živote dieťaťa je veľmi dôležitá. Znamená šikovnosť rúk, a je základom pre správne písanie. Prváčikovia (a určite aj mamičky) určite ocenia, keď im písanie pôjde jedna báseň :-).

Takže vyberajme našim deťom tie správne hračky, stimulujme im mozgovú činnosť, precvičujme jemnú motoriku, aby to mali v živote ľahšie. Túto investíciu určite nikdy v živote neoľutujeme. Držím sa totiž zásady „čo sa v detstve naučíš, v živote ako keby si našiel“

No nie je úžasné, že sa deti môžu hrať, a ešte sa pritom aj učia? Len škoda, že nám dospelým tie mozgové prepojenia už tak nefungujú :-).

 

Váš účet

Ocenenia

najnákup.sk - Obchod odporúčaný zákazníkmi

 

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.